Ettevõttest

ENKO AS asutati 1990. aastal erakapitalil põhinevalt. Meie peamine tegevusala on nii allhanke korras kui ka oma toodete näol plastiku-, metalli-, ja kummitoodete kavandamine, tootearendus, tootmine ja turustamine erinevatesse valdkondadesse nagu üldehitus, santehnika, ventilatsioon, elektrotehnika, aparaadiehitus, kodutehnika jne.

Meie kvaliteedijuhtimissüsteem, mis hõlmab kõiki etappe toote kavandamisest kuni lõppkontrollini on alates 1998 aastast vastavuses ISO 9001 standardiga ning käesoleval ajal  sertifitseeritud INSPECTA ja IQNet poolt.

Täna on ENKO AS tööandja 75-le töötajale.

ENKO AS-i peamine tegevusala on väga erinevate plastikust, kummist, silikoonist ja metallist valmistatud toodete väljatöötamine ja tootmine.  ENKO AS omab kaasaegset tehnoloogiat ning seadmeid projekteerimiseks, tootmiseks ja kvaliteedi kontrolliks.

ENKO AS-i klientideks on suuremad hulgimüügiettevõtted ja tootmisettevõtted Soomes, Rootsis, Norras, Eestis, Lätis, Leedus jne. Pidevas koostöös ja tihedas kontaktis tarbijatega arendame ning täiustame tootevalikut pöörates erilist tähelepanu toodangu kvaliteedile.

Alates 2002. aastast omab ENKO AS ka ISO 17025 nõuetele vastavat Akrediteeritud katse- ja kalibreerimislaborit, mis võimaldab meil läbi viia kõrgetasemelist kvaliteedikontrolli igas tootearenduse ja tootmise etapis ning positsioneerida oma teenuseid ning tooteid kõrgel kvaliteeditasemel.

ENKO AS on registreerinud uute tehniliste lahenduste rakendamise kohta toodetel 7 patenti, 7 kasulikku mudelit ja 2 tööstusliku disaini lahendit.